reklamı kapat

POPÜLER

Guinness Rekorlar Kitabı dünyanın en ufak stres çarkı

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dünyanın en ufak stres çarkı [Video]

2017’ye damgasını vuran en ilginç ürünlerin başında “Fidget Spinner” yani stres çarkı geliyor. Bir anda tüm dünyayı etkisi altına alan bu oyuncak, neyse ki artık kimsenin gündeminde bulunmuyor. Ancak Japonya‘da hazırlanan bir versiyon bu bağımlılık yapan oyuncağı yeniden karşımıza çıkartıyor.

İnsanoğlu büyüklük ve küçüklük konusunda sınırları zorlamayı seviyor. İşte bunun en son örneklerinden birisine imza atan Japon şirket MinebeaMitsumi, dünyanın en ufak stres çarkını hazırladı. Ticari olarak piyasada bulunan en küçük bilyalı rulman üzerine kurulan bu model, sadece 5 mm boyuta sahip. Tırnağınızın üzerine büyük gelecek kadar ufak olan bu ürün, boyutunu kanıtlamayı da başarmış durumda. Dünyanın en ufak stres çarkı olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na giren ürün, gerçekten hayranlık veriyor. Ufak olmasına rağmen profesyonel olarak geçen benzerlerinden daha kaliteli tasarlandığı belirtilen stres çarkı, söylendiği kadarıyla uzun süre boyunca da dönebiliyor. İnanılmaz ufak olan çark elbette elde değil ufak bir platform üzerinde kullanılabiliyor.

Guinness Rekorlar Kitabı dünyanın en ufak stres çarkı

Stres çarkı ile sınırları zorlamak

Son dönemin en ilginç çarkı için Guinness Rekorlar Kitabı tarafından hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Sekiz kişilik bir ekibin 2 aydan fazla zaman harcadığı bu teknoloji harikası, şirketin ulaştığı hassasiyet seviyesini sergilemek adına güzel bir çalışma olarak nitelendiriliyor.

Video