reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı

Henüz Galaxy S9 ve Galaxy S9+ tanıtılmamışken Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili iddialar gelmeye başladı. Samsung’un daha önce başvurduğu patente göre Galaxy Note 9, S Pen stylus kalemle parmakları bir arada çalıştırabilir.

Şu anda, silme işlevini seçmek için kalemi veya parmağınızı kullanmanız ve daha sonra kalemle silmeye başlamak gerekiyor. Patente göre silme işlevi parmağınıza doğrudan atamaya izin veriyor. Samsung’un Galaxy Note 9 modelinde bugün sunduğundan çok daha fazla kontrol ve kişiselleştirme olanağı sunması bekleniyor. Şu anda Galaxy Note 8, 4.096 basınç hassasiyeti sunduğu, yeni modelde bunun da geliştirilme ihtimalinin olduğunu belirtelim.

Galaxy Note 9 ne gibi yenilikler sunacak?

Galaxy S9’dan izler taşımasını beklediğimiz Galaxy Note 9’un daha ince ekran çerçevelerine sahip olacağı konuşuluyor. Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği iddia edilen telefonda 6,3 inçlik Super AMOLED ekranın yer alacağı iddia ediliyor. Telefondaki ekran çözünürlüğünün de artması bekleniyor. Snapdragon 845 veya Exynos’un son nesil işlemcisinden güç alacak Galaxy Note 9, kamera konusunda da geliştirmeler sunacağı söyleniyor. Merakla beklenen Samsung Galaxy Note 9’un ağustos ayının sonunda veya en geç eylül ayının başında tanıtılması bekleniyor. Galaxy Note 9 ile ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.