reklamı kapat

POPÜLER

Nikon D850

Nikon’dan Sony ve Canon’a gözdağı

Canon ve Sony gibi şirketlerle sıkı bir yarışın içerisinde olan Nikon, geçtiğimiz aralık ayında büyük bir başarıya imza attı.

Amerika’da hem pazar payı hem de gelir açısından geçtiğimiz aralık ayında bir numaraya yerleşen Nikon, tam kare sensörlü fotoğraf makineler değerlendirildiğinde aralık ayında Canon ve Sony’yi geride bıraktı. Paylaşılan bu bilgiler Amerika perakende izleme grubu NPD Group’tan geldiğini belirtelim. şirketin bu başarıya ulaşmasında yeni fotoğraf makinesi D850 olduğu ifade ediliyor. Bu makinenin 2017 yılının en çok talep edilen fotoğraf makinesi olduğu dile getiriliyor.

Profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılayan yeteneklere sahip olan makine, 45,7 megapiksel tam kare BSI-CMOS sensörle geliyor. Düşük geçiş fitresi olmaması sayesinde çok daha keskin fotoğraflara imza atabilen Nikon D850, magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip. Kullanılan bu malzeme sayesinde düşmelere veya darbelere karşı dayanıklı olan makinede Expeed 5 görüntü işlemcisi kullanılıyor. 7 fps seri çekim hızı sunan makinede opsiyonel olarak sunulan MB-D18 battery grip ve EN-EL18a pil kullanıldığında makinedeki seri çekim hızı 9 fps’ye kadar çıkabiliyor.

Profesyonellerin yeni gözdesi: Nikon D850

ISO hassasiyeti maksimumda 102.400’e kadar çıkabilen makine, hem RAW hem de TIFF görüntü formatlarına destek veriyor. 8K time-laps yeteneğine de sahip olan makinenin yurt dışındaki fiyatı ise 3.299 dolar.

Video