reklamı kapat

POPÜLER

Sony
sony
Sony

Sony’den USB-C destekli taşınabilir şarj cihazı

Sony, yeni taşınabilir USB-C destekli şarj cihazını ve şarj adaptörünü çok yakında Türkiye’de satışa sunuyor. Üzerinde çift USB Type-C yuvası bulunan ve 10.000 mAh pil kapasitesine sahip CP-SC10, iki taşınabilir cihazı aynı anda toplam 6.0A çıkış ile şarj edebiliyor.

Advertisement

CP-SC10’un prize takılıyken de şarja imkan vermesi, kullanıcıların hem taşınabilir şarj cihazlarını hem de USB Type-C’ye sahip cihazlarını aynı anda şarj edebilmesini sağlıyor. CP-SC10’un 3.0A şarj girişi de sıradan bir USB-A taşınabilir şarj cihazına kıyasla iki kat daha hızlı. Sony’nin Hibrit Jel teknolojisinden yararlanan lityum iyon polimer piller, yaşam döngüsü boyunca 1.000 defaya kadar şarj edilebiliyor. Cihazda ne kadar şarj kaldığı ise dört LED ışıklı gösterge üzerinden kolayca öğrenilebiliyor.

Sony taşınabilir şarj cihazıyla birlikte USB-C’li AC adaptörünü de satışa sunuyor. CP-AD3 adı verilen adaptör USB-C taşınabilir şarj cihazlarını şarj etmesinin yanında en fazla 3.0A çıkışa sahip herhangi bir USB cihazı şarj edecek standart bir güç adaptörü olarak da kullanılabiliyor.

CP-SC10 USB Tip-C taşınabilir şarj cihazı gri, gümüş ve altın renklerde sunulurken CP-AD3 USB Tip-C AC adaptörü ise beyaz renkte sunuluyor. Sony’nin yeni cihazları önümüzdeki ay Türkiye’de satışa sunulacak.