reklamı kapat

POPÜLER

Flash
Flash
flash powerbank

Dünyanın en güçlü 150W USB-C taşınabilir şarj cihazı: Flash [Video]

Günümüzde akıllı telefonlar ve mobil cihazlar kadar taşınabilir şarj cihazları da önemli bir yere sahip. Bu durumun farkında olan üreticiler hem güçlü performansa sahip hem de hızlı şarj imkanı sunan ürünlere imza atıyor. Flash isimli taşınabilir şarj cihazı bu konuda tüm dikkati üstüne çekiyor.

Advertisement

Fon toplama platformu Indiegogo yenilikçi bir ürünü daha kullanıcıların beğenisine sunuyor. Üretim için gerekli fon desteğini çoktan geride bırakan proje Flash olarak adlandırılıyor. Dünyanın en güçlü 150W USB-C Powerbank olarak lanse edilen Flash, Tesla’nın grafen pil teknolojisiyle geliyor. Grafen pil teknolojisinden bahsetmişken kısaca bu teknolojinin ne işe yaradığını söyleyelim. Pil teknolojisinde devrim yaratması beklenen Grafen piller, hem uzun pil ömrü sunuyor hem de hızlı şarj imkanı sunuyor. Daha yüksek enerji yoğunluğu sunan Grafen, powerbank’i aynı zamanda daha güvenli hale getiriyor. Flash, düşük sıcaklıklarda hızlı şarj edilebiliyor. 20.000 mAh kapasiteyi bünyesinde barındıran şarj cihazı, MacBook’ları ekstra güç sağlıyor. USB-C ve USB-A bağlantı noktalarına destek veren cihaz kablosuz şarj desteği sayesinde Apple Watch‘ları da şarj edebiliyor. Kablosuz şarj kısmında iki taraf bulunuyor. Bunlardan birinin akıllı telefonlar için 10 watt’a kadar, ikincisinin ise bir Apple Watch için 2.5 watt’a kadar olduğunu söyleyelim. 30 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşabilen cihaz, 5 yıl garanti süresi sunuyor. 470 gram ağırlığındaki Flash’ın pil döngüsü ise 2.000. Flash, rakiplerinde bu döngünün 500 kez olduğunu altını çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikleriyle dikkat çeken Flash powerbank ne zamna satışa sunulacak?

Çoğu firmanın hızlı şarj teknolojilerine destek veren Flash’ın satış fiyatı ise 149 dolar. Flash’ın sevkiyatı ise mayıs ayında başlayacak.

İlgili video

Özellikleriyle fark yaratan powerbank