reklamı kapat

POPÜLER

mophie

Mophie’den Lightning kablosuyla şarj edilen powerbank

Mophie, Powerstation with Lightning Connector olarak adlandırdığı yeni ürününü tanıttı. 5.050 mAh kapasitesine sahip olan yeni taşınabilir şarj cihazı iPhone X’a ekstra 20 saat, 10,5 inç iPad Pro’ya ekstra 4 saat ve iPad mini 4’e ekstra 7 saat güç sağlıyor.

Piyasadaki çoğu taşınabilir şarj cihazının aksine bu modelde Lightning bağlantı noktası bulunuyor. Bu da iOS kullanıcılarının Powerstation’u Apple cihazlarını şarj etmek için kullandıkları kablo ile şarj etmelerine olanak tanıyor. Bu durum iPhone / iPad kullanıcılarının artık cihazlarını şarj etmek için artık ekstra bir kablo taşıması gerekmediği anlamına geliyor. Siyah, uzay grisi ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeceğine sahip olan cihazda USB-A bağlantısı da mevcut. 5 watt şarj desteği haricinde 10 wattlık şarj desteği de sunan cihazda USB-C, microUSB ve Lightning kabloları kullanılabiliyor. Bir kerede birden fazla cihazı şarj edebilen Powerstation with Lightning Connector’da dört ışık LED güç göstergesi de yer alıyor. Bu gösterge üzerinden cihazın şarj durumu hakkında bilgi sahibi olmak mümkün. Cihaz iki yıllık garantiyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mophie Powerstation with Lightning’ın yurt dışı fiyatı ne olacak?

Taşınabilir şarj cihazlarıyla pazarda iyi bir yere sahip olan Mophie, yeni taşınabilir şarj cihazını yaklaşık 60 dolardan piyasaya sunacak. Cihazın Türkiye’de ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise bilinmiyor.

İlgili Video

Mophie’den iPhone X’a özel kablosuz şarj destekli kılıf