reklamı kapat

POPÜLER

Taşınabilir şarj cihazı ile kablosuz kulaklığı bir araya getiren konsept

Giderek daha fazla özelliği bünyesinde barındıran akıllı telefonlar artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Devamlı yanımızda taşıdığımız telefonlarımıza kulaklıklar ve taşınabilir şarj cihazları da eşlik ediyor. Yani yanımıda bulundurmamız gereken cihazların sayısı her geçen gün artıyor. o2 isimli tasarım bu probleme pratik bir çözüm sunmayı amaçlıyor.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte artık hepimiz cebimizde ufak bilgisayarlar taşıyoruz. Bu sayede telefonla konuşmanın yanı sıra sosyal medya ile bağımızı sürdüyoruz, sevdiklerimizde sohbet ediyoruz, müzik dinliyor veya film izliyoruz. Elbette bir şeyler izleyebilmek veya dinleyebilmek için kulaklığa ihtiyaç duyuyoruz. Cihazları bu kadar yoğun kullanınca da pil hızla tükeniyor. Yarı yolda kalmamak için bu sefer de taşınabilir şarj cihazları olmadan dışarı çıkmaz hale geliyoruz. Tabii bu kadar şeyi devamlı yanımızda taşımak pek de kolay olmuyor.

Henüz konsept seviyesinde olan O2 ise taşınabilir şarj cihazı ile kablosuz kulaklığı bir araya getiriyor. Shane Li tarafından tasarlanan bu ürün oldukça ufak yapısıyla dikkat çekiyor. Mat siyah rengin tercih edildiği tasarım hem hafif hem de oldukça şık görünüyor. Rahatlıkla cebe atılabilecek bir boyutta olan o2 kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına girebilecek potansiyele sahip.