reklamı kapat

POPÜLER

LG G6

LG G6’daki FullVision ekran hakkında tüm detaylar belli oldu

LG, G6’daki ekran teknolojisi ve arayüzle ilgili detayları paylaştı. Önümüzdeki hafta tüm özellikleri resmiyet kavuşacak telefonun 5.7 inçlik QHD+ FullVision (2880×1440) ekrana sahip olacağını belirten LG, ekranın 18:9 en-boy oranına sahip olacağını ifade etti. LG G6’nın 18:9 görüntü oranı akıllı telefonun ön yüzünü tamamen kaplıyor. Ergonomik bir şekilde tasarlanan telefonun kullanıcı arayüzü, FullVision özelliğinin en iyi şekilde kullanılmasına imkân vermekle birlikte kullanıcılara büyük bir rahatlık ve avantaj sağlıyor.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde;

• Video klipleri izlerken ya da internette gezinirken her içeriğe göre farklılaştırılmış bir deneyim yaşayabiliyorlar.
• Kamera özelliğinin geliştirilen kullanıcı arayüzü, 18:9 görüntü formatı ile fotoğraflar için çok daha fazla alan sağlıyor.
• Akıllıca tasarlanan GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) sayesinde kullanıcılar kare şeklinde iki pencereyi yan yana açarak çok daha verimli ve üretken çoklu görev tecrübesi yaşayabiliyor.

LG G6’nın FullVision ekran özelliği, kullanıcılara yepyeni bir görüntü deneyimi sunuyor. Üst ve alt bölümleri genişletilmiş ekranı ile kullanıcılar internette gezinirken ya da e-kitaplarını okurken çok daha fazla bilgiyi görebiliyor. Video izlerken ya da oyun oynarken de çok daha kapsayıcı bir deneyim yaşayabiliyor. LG G6, gitgide çoğalan 18:9 görüntü oranındaki film, oyun ve uygulamayla uyumlu ekranı sayesinde, akıllı telefon pazarındaki 18:9 ekran kullanımının öncülüğünü yapacak. LG G6 aynı zamanda 16:9 görüntü oranına göre hazırlanmış içeriklerin de kolaylıkla 18:9 şeklinde görüntülenmesini sağlayabiliyor.

LG G6’nın kamerasının kullanıcı arayüzü ise 18:9 görüntü oranının geniş ölçüleri sayesinde oldukça rahat, eğlenceli ve gelişmiş özelliklere sahip. LG UX 6.0’ın sağladığı Kare Kamera özelliği, LG G6’nın 18:9 oranlı ekranını iki adet eşit kareye bölüyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında kullanılan 1:1 oranında fotoğraflar çekebiliyor ve diğer kare bölmede ise çektikleri fotoğrafları inceleyebiliyor. “Food Mode” isimli yeni çekim modu ise yiyecek fotoğrafları için gerekli olan en yüksek renk kalitesi ve doygunluk seçeneklerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Kullanıcılar iki fotoğraftan 100 fotoğrafa kadar oluşturdukları döngülerle GIF görüntüleri de üretebiliyor.

LG G6, 18:9 ekranın avantajlarını birçok farklı şekilde kullanıyor. Kullanıcılar takvim penceresinin hemen yanında bir çağrı penceresi açabiliyor. Fotoğraf galerisiyle birlikte bir mesajlaşma uygulaması da eş zamanlı olarak kullanılabiliyor. Birden fazla kare fotoğraf ise kilit ekranında Collage Wallpaper (Kolaj duvar kağıdı) şeklinde görüntülenmek üzere bir araya getirilebiliyor. LG G6 ile ekranın bir tarafında internette gezinirken diğer tarafında ise not almak mümkün. Takvim uygulamasını kullanırken LG G6’yı yatay konuma getirmek ise takvimin sol pencerede görüntülenmesini sağlarken, program detayları ise sağ tarafta görüntülenebiliyor. LG G6’da çoklu görev kombinasyonları sınırsız bir şekilde uygulanabiliyor.

UX 6.0 kullanıcı arayüzüne sahip yeni LG G6 ile ilgili tüm detayları 26 Şubat‘ta sizlerle paylaşacağız.