reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X’in satışa sunulacağı tarih açıklandı

Yazılım devi Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için resmi tarihi sonunda paylaştı. İşte bilinmesi gerekenler;

Halen satış fiyatını öğrenemediğimiz yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, resmi olarak yapılan duyuruya göre kasım ayında (Yüksek ihtimalle 6 Kasım) raflardaki yerini alıyor. Artık tam tarihi netleştiren Microsoft, biliyorsunuz bir başka yeni nesil Xbox üzerinde daha çalışıyor. Yaklaşık 200 dolarlık Xbox Series S modeli de yolda bulunuyor. Bilindiği kadarıyla bu alt seviye konsol oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı ve 4 teraflop gücünde bir GPU veriyor. 4K değil 1080P ve 1440P oyunculuğa odaklanan Series S, Xbox Game Pass ile büyük satış rakamlarının hedeflendiği bir model konumunda yer alıyor. Series X’in rakip PlayStation 5 karşısında göstereceği performans da oldukça merak ediliyor. Halen yüzde 100 net değil ancak PlayStation 5’in de kasım ya da aralık ayında satışa sunulacağı biliniyor. Series X’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak kasım ayı bizim için de olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için neler biliyoruz?

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video