reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter

“Mini” bisiklet gibi elektrikli scooter: JackRabbit [Video]

Elektrikli scooter dünyasına bu sefer oldukça farklı bir model dahil oldu. Kickstarter üzerinde JackRabbit destek aramaya başladı.

Günümüzde birçok elektrikli scooter bulunuyor. Bunlar arasında öne çıkmayı başaran en son model ise ufak bir bisiklet gibi görünen ancak pedalları olmayan JackRabbit oluyor. Kickstarter üzerinde 80 bin dolar toplaması hedeflenen ve şu an 19 bin doları geride bırakan model, görebileceğiniz üzere diğer scooter modellerine hiç ama hiç benzemiyor. Bisiklet formuna rağmen ufak yapısı sayesinde taşımanın çok kolay olduğu JackRabbit, söylendiği kadarıyla oldukça kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Katlanabilir bisikletlere ciddi şekilde yaklaşan ve mini bir bisiklet olarak da tanıtılan scooter, lastikleriyle hafif araziye girilmesine dahi imkan tanıyor. Toplam ağırlığının 9 kg olduğu aktarılan model, arkasında 336-watt bir elektrik motoru taşıyor. Panasonic imzalı 4.4 Ah pil paketi kullanan araç, aktarıldığı kadarıyla 2.5 saat şarj ile 19 km kadar yol yapabiliyor. Kullanıma bağlı en yüksek menzil ise 30 km seviyesinde yer alıyor. Maksimum hızı 32 km/s seviyesinde olan elektrikli scooter JackRabbit, ufak yapısına ve hafif olmasına rağmen 109 kg kaldırma kapasitesine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter JackRabbit ilginç görünüyor

Pil paketinin çıkarılabiliyor olması önemli detaylarından olan bisikletin, farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Modele ulaşmak içinse en az 499 dolar bağış yapılması gerekiyor. Teslimatların ise 2020 Aralık ayında başlayacağı aktarılıyor. Modelin tanıtım videosunu sayfanın en üstünden izleyebilirsiniz.