reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter: Vinghen Ti1

Garip, basit ama etkili elektrikli scooter: Vinghen Ti1 [Video]

Elektrikli scooter pazarına dikkat çeken bir ürün daha eklendi. Kickstarter üzerinde Vinghen Ti1 destek aramaya başladı. İşte tüm detaylar;

Elektrikli scooter Vinghen Ti1, kesinlikle son dönemde karşımıza çıkan en ilginç modeller arasında yer alıyor. Uzun zamandır geliştirme sürecinde olan bu scooter, basit bir gövde üstüne kuruluyor ancak gelişmiş bir altyapı kullanıyor. Görebileceğiniz üzere kalın lastikler ile hazırlanan ve böylelikle karlı zeminler dahil her türlü arazide rahatlıkla yol alabilen Vinghen Ti1, arkada yer alan 250W gücündeki elektrik motoruyla 25 km/s hıza çıkabiliyor. Ortada gördüğünüz 13-Ah/ 36V lityum-iyon pil paketi üstüne kurulan model, 32 km kadar menzil sunuyor ve bu da şehir içi kullanımı için yeterli görünüyor. İstenirse normal bir scooter gibi ayakla ittirerek de kullanılabildiği aktarılan elektrikli scooter, toplam 25 kg ağırlığa sahip. Gidonunda hız ve menzil konusunda bilgi veren ufak bir ekran yer alan Vinghen Ti1, önde ve arkada disk frenler kullanıyor ve elbette bir süspansiyon taşımıyor. Ancak burada kalın yanaklı lastikler ciddi bir konfor sunuyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter Vinghen Ti1 dikkat çekmeyi başardı

Farklı gövde renkleriyle hazırlanan model, buradan ulaşabileceğiniz Kickstarter projesinde 39 bin dolar toplamayı hedefliyor. Şimdiye kadar 7 bin dolar kadar toplayan ürün, yapılacak en az 660 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Ürünün satışa çıkacağı ticari sürümü ise 899 dolar olacak deniyor. Modelin tanıtım videosunu sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.