reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni iPad Pro Mini-LED ekranıyla fark yaratacak

Apple kısa bir süre önce 2020 iPad Pro modelini görücüye çıkartmıştı. Şirketin bu yıl 5G destekli yeni iPad Pro modelini de satışa sunacağı konuşuluyor.

Yeni gelen bilgilere göre şirket, mini-LED ekranlı iPad Pro’yu önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunacak.  Mini-LED panellerde burn-in yani yanma sorunu olmayacağı söyleniyor. Apple’ın OLED konusunda Samsung’a olan bağımlılığını bitirmek istediği biliniyor. Geleceğin ekran teknolojisi olacağı belirtilen mini-LED şirketlerin daha ince ve daha hafif cihazlar üretimesine de yardımcı oluyor. Mini-LED teknolojisi yeni iPad Pro’nun tasarımında da yenilik görebileceğimizi akıllara getiriyor. A14X işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz yeni tablet modelinin performansıyla sınırları zorlamsı bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modelinde yer alan LIDAR teknolojisinin sunduğu avantaj ne?

Yeni modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. 12 megapiksel geniş açı, 10 megapiksel ultra geniş açı ve LIDAR derinlik sensör yer alıyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

120 Hz yenileme hızına sahip yüksek renk doğruluğu sunan ekranlarını koruyan tabletler, bağlantı tarafında da USB-C kullanmaya da devam ediyor. Yeni model hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni tablet modelinin ofisimize gelmesi durumunda detaylı olarak inceleyeceğimizi belirtelim. Yeni iPad Pro modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli