reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Mini LED’li ve 5G’li iPad Pro için geri sayım başladı

Yeni iPad Pro için geri sayım başladı. Korea IT News‘un aktardığı habere göre Apple, yeni iPhone Pro modelinin ekranında mini LED teknolojisine destek verecek.

Şirketin yeni ekran teknolojisi için LG Display ile anlaşmaya vardığı ifade ediliyor. Apple’ın mini LED ekranlı iPad Pro modelini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunması bekleniyor. Mini LED ekran teknolojisinin henüz hazır olmadığı için microLED ekran teknolojisinden bir geçiş teknolojisi olduğundan söz ediliyor.

Mini LED arkadan aydınlatmalı LCD ekranlar, şu anda kullanılan ekran teknolojisinden daha parlak ve daha keskin bir ekran deneyimi sunuyor. Ayrıca yeni ekran teknolojisinin daha verimli olduğu da ifade ediliyor. Apple’ın iPad Pro modellerinde kullanmayı planladığı bu ekran teknolojisini gelecekte diğer iPad ve MacBook modellerinde de kullanacağı dile getiriliyor. Apple’ın ardından farklı şirketlerin de bu ekran teknolojisini gelecekte kullanacağı belirtiliyor. Şirketin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunmaya hazırladığı modelde daha güçlü işlemci tercihinde bulunacağını da şimdiden belirtebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yıl mini LED’li iPad Pro modellerini görebilecek miyiz?

Bu yılın sonunda satışa sunulacak iPad modellerinde bu ekran teknolojisinin kullanılacağı belirtilse de pandamı sürecinin Apple’ı etkilediği söyleniyor. Apple’ın mini LED ekran teknolojisinin ardından microLED ekran teknolojisine de geçiş yapma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli