reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Mini-LED ekranlı 12,9 inç iPad Pro için geri sayım başladı

Yeni iPad Pro modeliyle ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Apple’a yakın kaynaklardan DigiTimes‘ın aktardığı rapora göre Mini-LED ekranlı 12,9 inçlik iPad Pro için geri sayım başladı.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği iddia edilen tabletteki ekranın BOE tarafından üretileceği söyleniyor. BOE şirketinin iPad Pro haricinde iPhone’lar için de OLED ekran üreteceği konuşuluyor. Samsung’un ve LG’nin ardından iPhone 12 ailesinin ekranı için BOE’nin de devrede olacağı iddia ediliyor. Şirketin önümüzdeki yıl 10 milyon ekran üreteceği söyleniyor.

Mini-LED ekran sayesinde yeni iPad’lerdeki ekranın daha koyu siyahlar, daha yüksek parlaklık ve daha zengin renkler sunacağı belirtiliyor. Daha iyi kontrast oranına da sahip olmasını beklediğimiz ekranın kullanıcıların çok daha iyi deneyim yaşamasına imkan sağlayacağını şimdiden söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro haricinde bütçe dostu iPad de yolda

Mevcut modelde 10,2 inçlik ekran yer alırken yeni modelle birlikte ekranın 10,5 inçe çıkacağı konuşuluyor. 9.nesil iPad’de bununla birlikte Lightning bağlantı noktasının kullanılacağı belirtiliyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza ise tabletle gelmesi beklenen diğer özellikler arasında. Yeni modelin fiyatının 299 dolar olacağı iddia ediliyor. Tablet 299 dolardan satış sunulması durumunda 329 dolardan satışa sunulan modelden daha uygun fiyata sahip olacak.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli