reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini 6

5G destekli iPad mini Pro için geri sayım başladı

Apple, Pro takısını iPad mini modeline de getirmeye hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre 5G destekli iPad mini Pro modelini bu ay görücüye çıkarabilir.

9to5Mac, altıncı nesil iPad mini’nin yolda olduğunu belirtiyor. 8,4 inç ekrana sahip olmasını beklediğimiz modelde 9 inçlik bir ekranın yer alması da muhtemel. Analist, tabletin uygun fiyata ve güçlü bir işlemci performansına sahip olacağını belirtiyor. Güvenilir kaynaklardan Kuo, tablette 8,5 inç – 9 inçlik bir ekranın kullanılacağını ifade ediyor. Apple’ın bu modelde parmak izi sensörünü tercih etmeyeceği ve yüz tanıma sistemine destek vereceği belirtiliyor. Pro modeli olacağı için tablette mini-LED ekran teknolojisinin de kullanılacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini-LED sayesinde tabletin daha koyu siyahlar ve daha iyi kontrast seviyesi sunacağı dile getiriliyor. Bu teknoloji aynı zamanda daha yüksek parlaklığa da imkan sağlıyor. Mini-LED ekran teknolojisinin bu yılki iPad modellerinin yüzde 30-yüzde 40’ında kullanılabileceği söyleniyor. 5G desteği sayesinde tabletin yüksek hızda internet deneyimi sunması bekleniyor. Tabletle ilgili resmi bir gelişme yaşandığında sizlerle paylaşacağız.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Sony bir elektrikli otomobil geliştiriyor