reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini Pro

iPad mini Pro hakkında son iddialar ortaya çıktı

Apple yeni iPad mini modeliyle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Güney Koreli Naver isimli bir kaynağın aktardığı bilgiye göre  yeni model 5G desteğine ve ince ekran çerçevelerine sahip olacak.

5G desteği sayesinde yeni iPad mini’nin Pro modellerinde olduğu gibi yüksek internet hızı sunması bekleniyor. Pek tabii bu desteğin her ülkede şu an için aktif olarak çalışmadığını belirtmekte yarar var. Farklı renk seçenekleriyle gelmesini beklediğimiz yeni modelin net çıkış tarihi henüz belli olmasa da yeni tabletin bu yılın sonlarına doğru satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Yeni iPad mini’nin Pro modelinin ufaltılmış bir versiyonu olacağı ve bu sebeple adının iPad mini Pro olabileceği de konuşuluyor.

Güney Koreli kaynak iPad mini Pro modelinin Ar-Ge ve planlama aşamasının tamamlandığını ve P2 geliştirme aşamasına geçildiğini söylüyor. Yakında P3 geliştirme aşamasına geçileceği belirtilen tabletin yılın ikinci yarısında da satışa sunulması olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini modelinde ekran boyutu kaç inç olacak?

9 inçlik ekrana sahip olacağı iddia edilen tablette ekran çerçevelerinin de daha ince olacağı söyleniyor. Touch ID parmak izi sensörünün tabletin yan kısmında karşımıza çıkacağı ifade ediliyor. Farklı kaynaklar ise tablette 9 inçlik ekran yerine 8,4 inçlik ekranın kullanılacağını söylüyor.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için kısa süre önce büyük güncelleme yapıldı