reklamı kapat

POPÜLER

Google Earth

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı, özel timelapse videolar geldi

Google Earth servisi için 2017’den bu yana en büyük güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile özel timelapse videolar geldi. İşte detaylar;

Google Earth içerisinde yayımlanan son güncelleme ile eklenen 3D yani üç boyutlu timelapse videolar, gerçekten önemli bir amaç üstleniyor. Bu videolar sayesinde kişiler belirli bölgelerdeki iklimsel ve yaşamsal değişiklikleri görebiliyor.

Bazılarına burada ulaşabileceğiniz yaklaşık 800 kadar video, özellikle küresel ısınma ve etkisi üzerinden çok önemli ve hayati bir gösterim yapıyor. Burada genelde 1984 ile 2020 arası gösteriliyor. Firmanın bu içerikler için 24 milyondan fazla fotoğraf kullandığı aktarılıyor.

Küresel ısınma etkisini inanılmaz oranda artırıyor ve herkesin çözüm için elini taşın altına koyması gerekiyor. Google da attığı son adım ile buna dikkat çekmek istiyor.

Bu içeriklerin firma özellikle eğitim ve bilimsel alanda kullanılmasını hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Earth en son bir Android özelliğiyle gündemdeydi

Google’ın masaüstü uygulaması Google Earth Pro, aktarıldığı kadarıyla Earth’ün mobil ve masaüstü sürümlerinde olmayan birçok özelliğe sahip.

Bunlardan birisi olan “zaman makinesi” özelliği,  Android tarafında da test ediliyor. Bu ses getiren güzel özellik sayesinde kişiler örneğin San Francisco gibi bölgelerin geçmişte çekilmiş uydu görüntülerine de göz atabiliyor.

San Francisco özelinde kişilerin 1930’larda çekilen uydu görüntülerini dahi kalite düşük olmasına rağmen inceleyebileceği belirtiliyor. Bu da meraklıları için elbette güzel görünüyor.

Google Earth’ü sürekli olarak yeni uydu görüntüleriyle güncelleyen internet devi Google, eski görüntüleri silmiyor ve geriye dönük bir tur atılmasına ve inceleme yapılmasına izin veriyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın