reklamı kapat

POPÜLER

drone DJI Air 2S

Beklenen drone DJI Air 2S tanıtıldı; işte detaylar ve fiyat [Video]

Kısa süre önce detaylı sızıntıları yapılan DJI Air 2S drone modeli üzerindeki perde sonunda kalktı. Firma resmi duyuruyu yaptı. İşte detaylar;

DJI Air 2S için için artık hiçbir sürpriz kalmadı. Dikkat çeken drone, profesyoneller değil daha çok genel kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Katlanabilir yapısıyla her zaman taşınabilecek bir seçenek olan Air 2S, bünyesinde 20 megapiksellik 1 inç boyutunda kamera taşıyor.

Bu kamera ile model 5.4K çözünürlükte 30 fps video çekebiliyor. 4K üstü böyle bir çözünürlük, daha önce de söylediğimiz gibi hem kalite hem de görüntü sabitleme açısından büyük bir fayda sağlıyor. 60 fps içinse çözünürlüğün 4K’ya çekilmesi gerekiyor.

4K 60 FPS’de 150 Mbps kayıt yapan ve H.264 ya da H.265 formatlarına destek veren Air 2S, yerleşik olarak üç farklı video renk profili ile geliyor.

Modelde birçok dijital zoom seçenekleri de mevcut. Bu konuda sunulanlar tam olarak şöyle: 4K 30 fps için 4x, 2.7K 30 fps için 6x, 2.7K 60 fps için 6x, 1080P 60 fps için 6x, 1080P 30 fps için 8x.

Toplam ağırlığının 600 gram olduğu aktarılan DJI Air 2S, ADS-B özelliğine sahip yani gerçek hava trafiğiyle kaza yaşama ihtimali bulunmuyor. 10-bit renk desteği olan ürün, üzerinde birçok kaza önleme sensörü de barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Air 2S genel olarak standart bir seçenek konumunda

3.500 mAh kapasitesinde değiştirilebilir piliyle 31 dakikalık maksimum uçuş süresi açıklanan drone, tahmin edebileceğiniz üzere birçok faydalı otomatik çekim moduyla geliyor.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz Air 2S için açıklanan fiyat ise 999 dolar seviyesinde yer alıyor. Özel kombo paket içinse 1.299 dolarlık bir fiyat belirlenmiş durumda.

Bu drone’un ileride Türkiye’de de satılacağını belirtelim. Henüz Türkiye fiyatı belli olmuş değil. Bu arada drone için aşağıdaki incelemeyi izlemenizi de tavsiye ediyoruz.