reklamı kapat

POPÜLER

DJI Air 2S

DJI Air 2S drone modeli geliyor; işte ilk detaylar ve tasarım

DJI, çok yakında ürün gamına bir drone modeli daha dahil edecek. İşte bu model DJI Air 2S ve ilk bilgiler gelmeye başlamış durumda.

DJI en son karşımıza bir yüksek performanslı / yarış odaklı FPV drone ile çıkmıştı ve detaylarına burada yer verdiğimiz model çok ses getirmişti.

DJI Air 2S şimdilik o kadar çok öne çıkabilecek gibi durmuyor. Çünkü yukarıda gördüğünüz model, firmanın diğer seçeneklerine nazaran devrimsel bir yenilik taşımıyor. Ancak bu kötü bir drone’un yolda olduğunu göstermiyor.

Katlanabilir yapısıyla her zaman taşınabilecek bir seçenek olan Air 2S, bünyesinde 1 inç boyutunda sensöre sahip bir kamera taşıyor. Modelin bu sensör ile yüksek kaliteli 4K 60 fps video çekebileceği aktarılıyor.

Firmanın FPV drone modeli için hazırladığı başlık ile uyumlu olacağı da söylenen Air 2S, resmi kayıtlara göre 3.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu modelin 30 dakika boyunca havada kalabileceği düşünülüyor.

Kaynaklara göre yeni drone içerisinde çevredeki uçakları algılayan ve böylece büyük kazaları önleyen DJI AirSense sistemi de yerleşik olarak yer alıyor. Drone’da ayrıca gelişmiş kaza önleme sensörleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Air 2S için yakında detaylı bilgiler geliyor

Bu bilgiler direkt olarak Roland Quandt’tan gelecek. Model için yukarıdaki görseli sızdıran kaynak, teknik verileri de yakında açıklayacağını aktarıyor.

Drone pazarı eski popülerliğinden gerçekten çok uzakta yer alıyor. Ancak yine de ABD ile bazı sorunlar yaşayan DJI’ın çözümleri pazarı renklendirmeyi başarıyor.

İlgili Video