reklamı kapat

POPÜLER

DJI Avata FPV drone

DJI, yeni bir FPV drone modeli tanıtmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden DJI, yakında yeni bir drone daha tanıtacak gibi görünüyor. Bu sefer kompakt bir FPV drone modeli geliyor.

DJI, kısa süre önce detaylarına burada yer verdiğimiz Mini 3 Pro drone modeli ile ses getirdi. Firmanın geçtiğimiz yıl en çok ses getiren drone modeli ise kesinlikle detaylarına burada yer verdiğimiz FPV modeli olmuştu. Başka alternatifileri de bulunan FPV drone modelleri, normal drone’lardan farklı olarak çok daha yüksek bir hareket / uçuş kabiliyetine özel olarak geliştiriliyorlar. Takla atabilen, yüksek hıza çıkabilen ve genelde VR başlıklar ile birinci derece görüş açısıyla kullanılan bu drone’lar, yarış etkinliklerinin de merkezinde yer alıyor. İşte bu alanın yeni üyesi şimdilik “Avata” olarak geçen bir model olacak.

Birden fazla kaynak tarafından sızdırılan yeni drone, FPV modelinden daha ufak ve kaynaklara göre 500 gram seviyesinde bir ağırlığa sahip. İç mekânda uçabildiği aktarılan ürün, pervane koruyucuları ile geliyor ve söylendiği kadarıyla Mini 3 Pro ile benzer seviyede bir görüntü kalitesi taşıyor.

Pil ömrünün iyi olduğu aktarılan DJI Avata, henüz tam olarak ne zaman tanıtılacak ya da kaça satılacak bilinmiyor. Ancak bu modelin nispeten uygun bir fiyata pazara sunulması bekleniyor. DJI’ın bu ürün ile beraber yeni bir FPV başlık ya da kontrolcü tanıtıp tanıtmayacağını ise ileride hep beraber göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kısa süre önce de GoPro alanla alakalı bir adım atmıştı. Firma özel FPV drone modelleri için burada detaylandırdığımız özel kamera modelini tanıtmıştı.

DJI FPS drone modeli özelinde bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın