reklamı kapat

POPÜLER

OPIUM elektrikli bisiklet

Tam 340 km menzil vadeden OPIUM elektrikli bisiklet modelleri geliyor

Elektrikli bisiklet pazarına büyümesini sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde bisikletler için menzil bir sorun olmaktan çıkacak.

Günümüzde hali hazırda çok iyi menzil değerlerine sahip elektrikli bisiklet modelleri bulunuyor. Gelecekte ise hemen her model sürücüsünü uzun süre boyuna götürebilecek. Örneğin 2023 yılında satışa çıkacak OPIUM imzalı bisikletler, bünyelerinde 1.670 Wh pil paketi taşıyacak ve ayrıca 470 Wh’lik bir ekstra pil ile donatılabilecek. Bu iki pil paketi bir araya geldiği zaman 4.0 ve 6.0 isimleri verilen bisikletler 340 km’ye kadar menzil getirecek. 340 km potansiyel menzile yüksek ihtimalle pedal desteği ile beraber ulaşılacak. Sadece tek pil ile firmanın açıkladığı menzil 256 km, ekstra pilin getirdiği menzil ise 84 km olarak veriliyor. Bu menzil değerleri yolun eğimine ve sürücü ağırlığına göre ciddi şekilde değişebiliyor.

Frenleme sırasındaki enerjiyi de kullanabilecek olan OPIUM imzalı bisikletler, arkaya konumlandırılan, oldukça büyük 850 Wh elektrik motoru üzerine kurulacak. 48 Nm tork getiren motor ile performans sorunu yaşamayacak izlenimi oluşturan elektrikli bisiklet modelleri, yapıları gereği araziye pek uygun değiller. ABS destekli ve dört pistonlu disk frenler ile yerleşik LED aydınlatmayla donatılan bisikletler, gerekli bilgileri sürücülerine gidondaki ekrandan verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konforlu sürüş için ön kısımlarına süspansiyon sistemi konulan modeller, 9 ya da 12 vites sistemi ile alınabilecek. Pazara 12 farklı renkte çıkarılacak bisikletlerin, önümüzdeki temmuz ayında ön siparişe açılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan şimdilik fiyat konusunda bir bilgi verilmiyor.

OPIUM elektrikli bisiklet modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca