reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli bisiklet

362 km menzil sunan elektrikli bisiklet: “Flluid-2”

Dünyaca ünlü motosiklet tasarımcısı Erik Buell’in elektrikli bisiklet şirketi FUELL, iki yeni yeni elektrikli bisiklet tanıttı.

Elektrikli bisiklet pazarı büyümeye devam ediyor. Otomobil firmalarının dahi büyük ilgi gösterdiği alanın en yeni üyesi FUELL imzalı Flluid-2 ve Flluid-3 oldu. Erik Buell tarafından “Flluid-1 modelimiz üzerinden edindiğimiz bilgileri, üstün özelliklere sahip şehir içi ulaşım çözümleri geliştirmek için kullandık ve Flluid-2 ile Flluid-3’ün otomobillere gerçek birer alternatif olmasını sağladık.” açıklaması ile tanıtılan modeller, özellikle menzil konusunda öne çıkıyor. Flluid-2, toplam 2 kWh kapasite getiren iki farklı çıkarılabilir yapıdaki batarya paketi ile tam 362 km menzil vadediyor. Bu değer elbette belirli şartlar altında elde edilen maksimum değer ancak kâğıt üzerinde çok iyi görünüyor. Flluid-3 ise açıklamaya göre 1 kWh batarya paketi ile 177 km seviyesini görebiliyor. İki bisiklet modelinde de ortak olarak sürekli 750W güç verebilen Valeo imzalı elektrik motorlarına yer veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam 130 Nm tork üreten motor ile güç konusunda sorun yaşamayan elektrikli bisiklet modellerinde, aktarım Gates imzalı karbon kayış üzerinden yapılıyor. Şehir içi odakları kapsamında yerleşik çamurluklar ile gelen bisikletler, disk frenleri unutmuyor ve süspansiyon sistemleriyle konforlu sürüş getiriyor. Pedal desteği ile Avrupa’da 25 km/s, ABD’de ise 32 km/s hıza çıkabilen (Farkın arkasında yasal limitler var) bisikletler, otomatik vites sistemiyle akıcı bir sürüş sunuyorlar. Genel olarak iddialı görünen Flluid-2 ve Flluid-3 için şu an burada görebileceğiniz bir Indiegogo kampanyası yürütülüyor. Bisikletlerin fiyatları ise sırasıyla 3.999 ve 3.699 dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak bunlar kampanya fiyatları. Yani fiyatlar daha sonra ciddi şekilde artacaktır.

Flluid-2 ve Flluid-3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER