reklamı kapat

POPÜLER

harley_davidson
Fuell_Flow
fuell_fluid

Eski Harley-Davidson mühendisinden sıra dışı elektrikli motosiklet ve bisiklet

Eski Harley-Davidson mühendisi Erik Buell, elektrikli motosiklet ve bisiklet üretmek için Fuell isimli bir şirket kurduğunu açıkladı. Bir dönem Harley-Davidson motosikletlerinde imzası bulunan Erik Buell, sıra dışı tasarıma sahip elektrikli motosiklet ve elektrikli bisiklet geliştirdi.

Formula E‘yi hazırlan şirketin sahibi Frederic Vasseur ile birlikte çalışan Erik Buell (eski Harley-Davidson mühendisi), ilk elektrikli bisikletiyle karşımıza çıkıyor. 3.300 dolar fiyat etiketine sahip olan bisiklet tam dolu pille yaklaşık 200 kilometre menzil vadediyor. Fluid isimli elektrikli bisikletin iki farklı modeli bulunuyor. Bu modellerden ilki saatte 32 kilometre, diğer model ise saatte 45 kilometre hıza ulaşabiliyor. Fuell, Fluid modeli haricinde Flow isimli elektrikli motosiklet modelini de görücüye çıkardı. Motosiklet 11 kW ve 35 kW olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle geliyor. Tasarımı ve performansıyla dikkat çeken Flow isimli motosikletin yurt dışındaki satış fiyatı ise 11 bin dolar. Fuell motosikletin 2021 yılında satışa sunulacağı ifade ediliyor. Flow motosikletin şarj süresi 20 kW’lık bir kamu şarj cihazında sadece 30 dakika sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fluid elektrikli bisiklet ne zaman satışa sunulacak?

Fluid elektrikli bisikletin bu yıl satışa sunulması bekleniyor. Flow için ise biraz önce de belirttiğimiz gibi biraz daha beklemeniz gerekecek. Bir dönem Harley-Davidson motosikletleri tasarlayan Erik Buell’in elektrikli bisiklet ve motosikletleri tasarımıyla bizi fazlasıyla etkilemeyi başardı. Şirketin piyasaya sunacağı modellerin satış fiyatlarına bakıldığında modellerin makul bir fiyat etiketine sahip olduğu görülüyor. Menzil açısından da gayet başarılı görünen modellerin Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor. Motosiklet ve bisiklet modelleri hakkında yeni gelişmeler geldiğinde sizlere aktaracağız.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen’in performanslı odaklı yeni T-Roc R modeli