reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter Volkswagen Streetmate Volkswagen Cityskater
volkswagen_scooter
volkswagen_scooter
volkswagen_scooter

Elektrikli scooter trendine Volkswagen de katılıyor

I.D. Buggy aracını görücüye çıkaran Volkswagen, bir taraftan da iki yeni elektrikli scooter modelini satışa sunuyor. Volkswagen Streetmate, bir şehir otomobili ihtiyacının yerini alabilecek orta menzilli bir seçenek olarak düşünülürken, Volkswagen Cityskater düşük menzilli bir scooter olarak karşımıza çıkıyor.

Elektrikli scooter trendine katılan Volkswagen, her iki modelde çevre dostu ulaşıma yeni bir çözüm getiriyor. Scooter’ların şehir ortamlarında trafiğin önüne geçmeyi ve emisyonları azaltmayı amaçlıyor. Streetmate orta menzilli yolcular için tasarlanmış durumda. Model, bisiklete benzer daha ince bir tasarıma sahip. Volkswagen Streetmate, ayakta veya oturma pozisyonunda kullanılabiliyor ve küçük bir motosikletin sığabileceği herhangi bir yere park edebiliyor. 64 kilogram ağırlığındaki scooter’ın taşınabilir bir ürün olmadığını belirtmekte yarar var. Streetmate’in elektrik motoru, arka tekerlek göbeğine entegre edilmiş durumda. Scooter, 2.7 beygir güç üretebiliyor. Güç, bir elektrikli otomobilin tasarımına çok benzeyen, scooterın zeminine oturan 1,3 kWh lityum-iyon batarya paketinden geliyor. Volkswagen, scooter’ın tam dolu pille yaklaşık 33 kilometre menzil vadettiğini söylüyor. Scooter’ın saatte ulaştığı maksimum hız ise 45 kilometre. Streetmate’in 2 saat 15 dakika şarj edildiğinde tam dolu şarj seviyesine ulaşabiliyor. Pil ve menzil bilgisi 5,3 inçlik suya dayanıklı ekran üzerinden görüntülenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Cityskater, akıllı telefon özelliklerine veya dijital ekrana sahip değil, ancak yüksek teknolojiye sahip bir scooter. Cityskater, üç tekerlekli bir tasarım için önde iki panoya sahiptir. Cityskater diğer modelden daha hafif. 33 kilogram ağırlığındaki Streetmate, tam dolu pille yaklaşık 15 kilometre menzil vadediyor.

Volkswagen imzalı elektrikli scooter scooter modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Volkswagen’in yeni scooter’ları Cityskater ve Streetmate’in önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. Scooter’ların satış fiyatları ise henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir

Firmanın performanslı odaklı yeni T-Roc R modeli