reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro periskop

Huawei P30 Pro modelinin devrimsel kamerası hakkında resmi açıklama

26 Mart tarihinde tanıtımı yapılacak olan Huawei P30 Pro, kamera konusunda yılın en iddialı modeli olacak gibi görünüyor. İşte bu konuda resmi açıklamalar var.

Paris’te tanıtılacak Huawei P30 Pro ve Huawei P30, çok merak ediliyor. Ancak hep söylediğimiz gibi burada esasen Huawei P30 Pro modeli dikkat çekiyor. P30 Pro’nun arkasında dikey olarak konumlandırılmış Leica imzalı üçlü kamera sistemi yer alıyor. Hemen bu kameraların yanında ise flaş ile TOF (Time-Of-Flight) sensörü yer alıyor. Bilmeyenler için bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. En alttaki kare kamera ile 10x zoom seviyesi getiriyor. Peki o tam olarak nasıl oluyor? Huawei yetkilisi Clement Wong’e göre periskop tarzı kamera kurulumu sayesinde. Superzoom olarak geçen bu kamera, kimsenin şimdiye kadar sunmadığı bir kayıpsız zoom deneyimi getiriyor deniyor. Tahmin edildiği üzere yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla P30 Pro, ana kamerasının arkasında 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör taşıyor .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro ve P30 hakkında şunları biliyoruz

Huawei P30 Pro‘da 6,4 inç 1080×2340 piksel, P30 modelinde ise 6,1 inç 1080×2340 piksel OLED ekran yer alıyor. Huawei P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Telefon burada F/1.8 ve F/2.4 diyafram aralığını kullanıyor. İki telefona da Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. İki modelin de 40W hızlı şarj sistemiyle geleceği resmi kayıtlarda görünüyor. Ayrıca P30 Lite modeli de yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X