reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro modelinin tasarımına yönelik yeni paylaşım

Sızıntıların merkezine yerleşen akıllı telefonlardan Huawei P30 Pro, yine tasarımına yönelik bir paylaşım ile gündemde bulunuyor. İşte ortaya çıkan detaylar;

Huawei P30 Pro, normal P30 ile oldukça merak edilen telefonlar arasında yer alıyor. Resmi olarak 2019’un ilk çeyreğinde satışa çıkacak telefonlardan Huawei P30 Pro, ortaya çıkan ekran koruyucu ön cam ile gündemde bulunuyor. Bu cam modelin ön tasarımını hemen hemen netleştiriyor. Burada dikkatlere ilk olarak su damlası formundaki çentik takılıyor. LCD yerine AMOLED kullanacağı için ön kamerası ekrana entegre edilemeyen telefon, oldukça ince çerçevelere sahip. Alt çerçevesi de çok ince olan model, tasarım konusunda genel olarak büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Tek ön kamera ile üç boyutlu yüz tanıma yapması pek mümkün olmayan modelin, sağlam biyometrik güvenliği ekrana entegre parmak izi ile sunacağı tahmin ediliyor. Bunu daha çok sevecen kullanıcılar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro, elbette kamera konusunda çok iddialı bir akıllı telefon

Model üzerindeki beklenti, P20 Pro’nun sunduğu kamera performansı nedeniyle oldukça yüksek. Ortaya çıkanlara göre P30 Pro arkasında yer alan dörtlü kamera kurulumun merkezinde Sony’nin 38 megapiksel 1/1.8 inç IMX607 sensörünü taşıyor. Bu gelişmiş sensör, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir araya getiriyor. Böylelikle sensörün daha fazla ışık yakalayabildiği ve keskin görüntüler ortaya koyabildiği belirtiliyor. Bu yapının özellikle düşük ışıktaki fotoğraflarda fayda sağladığı söylenirken, sensörün QPDAF ile yüksek otomatik netleme performansı verdiği söyleniyor. Bu arada cihaz arkasında oldukça geniş bir ikinci modül de taşıyor. Bu modülde ise çiftli flaş ve ToF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor. Modelde 5 kat optik ile dijitali harmanlayan 10 kat hibrit yakınlaştırma yer alacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Puma’dan sıra dışı spor ayakkabı