reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro modelinde kullanılacak ekrana yönelik yeni bilgi

Huawei P30 Pro gündemden düşmüyor. Kısa süre önce kılıfları ve bünyesinde kullanılacak kamera sensörü ortaya çıkan telefon, şimdi ekran detayıyla gündemde.

Advertisement

2019’un ilk çeyreğinde görücüye çıkacağı tahmin edilen Huawei P30 Pro, son günlerde gündemin üst sıralarında inmiyor. 2019’un ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak telefon, gelen bilgilere göre kavisli AMOLED ekran üzerine kurulacak. Ancak bu ekranda bir çentik aktif olarak yer alacak. Yani yukarıdaki konsept gibi ön kamerayı ekrana entegre etmeyecek gibi duran firma, çentik sevmeyenleri üzecek gibi görünüyor. Burada Mate 20 Pro’dakine benzer bir ekranın adı geçerken, Huawei P30 Pro ekranının LG Display ya da BOE firmalarından geleceği belirtiliyor. Burada BOE’nin tek başına tercih edilebileceği de tahmin ediliyor. Çünkü LG Display’dan gelen Mate 20 Pro ekranlarında yeşil sızıntı sorunu bulunuyor. Genel olarak LG Display üretimi OLED ekranlar pek beğenilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro gücünü Kirin 990 işlemciden alacak gibi görünüyor

Tekrar hatırlamak adına 2019’un başında seri üretime girecek Kirin 990, TSMC’nin 7 nm üretim hattından çıkacak. Tahmin edebileceğiniz üzere Kirin 980’dan daha hızlı olacak işlemci, 980 ile Snapdragon 855’in gerisine düşen firmayı yeniden liderliğe çıkaracak gibi görünüyor. Firmanın bu işlemci için Kirin 980 için harcanan 300 milyon dolara ek olarak 28 milyon dolar civarında yatırım yaptığı söylenirken, işlemcinin 5G destekli modemle geleceği de belirtiliyor.

Not: Görsel konsepttir.

İlginizi Çekebilir

Parmak kamera DJI Osmo Pocket