reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Mini 5

Beklenen yeni Apple iPad modellerinin çıkışına yönelik son bilgiler

Teknoloji devi Apple, yeni iPad Pro modellerini tanıttığı etkinlik kapsamında beklentiler olmasına rağmen iPad Mini 5‘i görücüye çıkarmamıştı. İşte bu beklenen modelin çıkışı için yeni bilgiler paylaşıldı.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Macotakara’ya göre beşinci jenerasyon iPad Mini ya da diğer deyişle iPad Mini 5,  2019’un ilk çeyreğinde lanse ediliyor. 2015 yılından bu yana güncellenmeyen firmanın en ergonomik ve ufak tablet modeli iPad Mini, standart bir güncelleme alacak izlenimi yaratıyor. Güçlü işlemci ve düşük maliyetli bir LCD ekran ile geleceği belirtilen tablet, çok büyük ihtimalle yeni iPad Pro’lar gibi Face ID teknolojisine de sahip olmayacak. Tablette bunu yerine Touch ID parmak izi sensörü yer alacak. Bu açıdan aynı tasarımı kullanacağı tahmin edilen model, sadece daha güçlü hale gelecek gibi görünüyor. Ancak bu bile birçok kişiyi mutlu edecek gibi görünüyor. Çünkü boyutları gereği Mini ailesinin büyük fanları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Mini 5 yanında 10 inç iPad modeli de yolda

Bu modelin 9,7 inç iPad’in yerini alacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. İnceltilen çerçevelerle aynı kasada 10 inç ekran sunacak denilen tablet, Apple Pencil desteğine de sahip olacak. 330 dolar seviyesinde satılacağı belirtilen tabletin, Mini gibi 2019’un ilk çeyreğinde resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor. Tablet tarafını güçlendirmeye devam eden teknoloji devinin, Pro modelleri 2019’da güncelleme gibi bir planı bulunmuyor. Hali hazırda çok güçlü olan modeller, şu sıralar yapılan “kutudan yamuk çıkabilir ve bu normal” gibi garip bir açıklama ile gündemde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

İşte bahsi geçen iPad Pro modelleri