reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için hazırlanan göz alıcı konsept

Kısa süre önce kılıfları ortaya çıkan Huawei P30 Pro ve P30, tasarımcıları harekete geçirmiş durumda. İşte Pro model için hazırlanan göz alıcı konsept.

P20 Pro ile sektörde büyük bir atılım yapan ve bu atılımı Mate 20 Pro ile başka bir seviyeye çıkaran Huawei, bu aralar gündeme P30 ailesiyle geliyor. Dediğimiz gibi kılıfları ortaya çıkan telefonlar, 2019’un başında resmi olarak tanıtılacak deniyor. İste bu merak edilen telefonlardan Huawei P30 Pro, Ben Geskin tarafında hazırlanan bir taslak tasarımla karşımızda bulunuyor. Sızan kılıflardan hazırlanan bu taslak, inanılmaz ince çerçeveleri bir ekran deliğiyle birleştiriyor. Ekrana entegre ön kamera sistemlerini yeni yılda sık sık görmemiz bekleniyor. Bu açıdan Geskin tarafından hazırlanan tasarım oldukça mantıklı görünüyor. Arkasında dörtlü kamera sistemiyle hayal edilen telefon, sızan kılıfta da gördüğümüz üzere kameranın yanında geniş bir boşluk taşıyor. O boşlukta çiftli flaşın ve bir TOF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor. Bu teknoloji, gönderdiği ışığın geri dönüşünü hesaplayarak ortamın üç boyutlu haritasını çıkartabiliyor. Bu sayede üç boyutlu yüz tanıma dahil birçok imkan elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro, Sony sensör kullanacak deniyor

Arkadaki dörtlü kurulumun merkezinde Sony’nin 38 megapiksel 1/1.8 inç IMX607 sensörü yer alacak söylentileri yayılıyor. Bu gelişmiş sensör, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir araya getiriyor. Böylelikle sensörün daha fazla ışık yakalayabildiği ve keskin görüntüler ortaya koyabildiği belirtiliyor. Bu yapının özellikle düşük ışıktaki fotoğraflarda fayda sağladığı söylenirken, sensörün QPDAF ile yüksek otomatik netleme performansı verdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı Nubia X