reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google

Google açıkladı; İşte 2018’in en çok arananları [Video]

Her yıl olduğu gibi 2018 yılının arama trendleri de belli oldu. Google tarafından açıklanan bu verilere göre göre 2018’de en çok bunları aradık;

2018 yılının arama trendlerini yayımlayan Google, geride bırakmaya hazırlandığımız yıla internet açısından bir özet geçiyor. Bu önemli veriler için yukarıda izleyebileceğiniz videoyu da yayımlayan internet devi, verileri ülkelere de ayırmış durumda. Buna göre 2018’de Türkiye’de en çok dolar, soy ağacı-edevlet, dünya kupası, e-müfreadat, seçim sonuçları, bedelli askerlik ve yeşil uzaylı aramaları yapılmış. Bunlar genel aramalar. Daha spesifik olarak bakıldığında örneğin en çok sen anlat karadeniz, çukur, ufak tefek cinayetler, bir zamanlar çukurova ve erkenci kuş dizleri aranmış. Kişi tarafında ise en çok Mina Başaran, Arda Öziri, Ali Koç, Münir Özkul ve Cenk Tosun aramaları karşımıza çıkıyor. Nasıl yapılır kategorisinde ise ziron, mıhlama, tiramisu, pizza ve brüksel lahanasının arandığı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google verilerine göre küresel olarak 2018’in en çok arananları ise şöyle

Küresel olarak yapılan aramaların en üstünde World Cup, Avicii, Mac Miller, Stan Lee ve Black Panther yer alıyor. Film kategorisinde liderliği Deadpool 2‘nin önünde yer alan Black Panther alırken, müzik tarafında Demi Lavato, aktör tarafında ise Sylvester Stallone liderliği alıyor. Kişi kategorisini Meghan Markle, atlet kategorisini ise Tristan Thompson liderlikle tamamlıyor. 2018 yılında kaybedilen ünlü kişiler kategorisinin ilk üçünü ise DJI Avicii, şarkıcı Mac Miller ve efsane çizgi roman üstatı Stan Lee oluşturuyor. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.