reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için hazırlanan dikkat çekici yeni konsept [Video]

2019’un en çok merak edilen akıllı telefonlarından Huawei P30 Pro için hazırlanan yeni konsept video ile karşınızdayız. Model oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

Huawei P30 Pro, P20 Pro nedeniyle çok merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. 2018’de tam 200 milyon akıllı telefon sevk eden firmanın amiral gemisi modeli, konsept tasarımcıların da göz bebeği olmuş durumda. İşte bu noktada Waqar Khan tarafından yeni konsept, modelin olası tasarımını bir kez daha gözler önüne seriyor. Bilindiği ve yukarıdaki videoda görüldüğü üzere Huawei P30 Pro, su damlası olarak nitelendirilen ekran çentiği üzerine kuruluyor. Sadece ön kamerayı içerisine alan bu çentik, Mate 20 Pro’daki gibi büyük olmadığı için çok fazla rahatsız etmiyor. Alt çerçevesi oldukça ince olan model, ekrana entegre parmak izi teknolojisini de aktif olarak taşıyor. Kavisli yapıdaki AMOLED ekranlı model, konseptteki geçişli renk seçenekleriyle de göz alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro hakkında teknik olarak bildiklerimiz şöyle;

Telefon P20 Pro gibi kamerasıyla öne çıkmaya hazırlanıyor. Modelin arkasında yer alan dörtlü kamera kurulumun merkezinde Sony’nin 38 megapiksel 1/1.8 inç IMX607 sensörü yer alıyor. Bu gelişmiş sensör, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir araya getiriyor. Böylelikle sensörün daha fazla ışık yakalayabildiği ve keskin görüntüler ortaya koyabildiği belirtiliyor. Bu yapının özellikle düşük ışıktaki fotoğraflarda fayda sağladığı söylenirken, sensörün QPDAF ile yüksek otomatik netleme performansı verdiği söyleniyor. Cihazın arkasında oldukça geniş bir ikinci modül de bulunuyor. Bu modülde ise çiftli flaş ve ToF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor. Akıllı telefonda hepsine ek olarak 5 kat optik ile dijitali bir araya getiren 10 kat hibrit yakınlaştırma yer alacak deniyor.