reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi video

Xiaomi’den 2018 yılına özel dikkat çeken video [İzle]

Çin’in yükselen teknoloji firması Xiaomi, 2018’de gerçekten inanılmaz bir yıl geçirdi. Her alanda büyüyen firma, bu önemli yıla özel de bir video yayımladı.

Özellikle akıllı telefon tarafında patlama yapan Xiaomi, 2018’de Çin dışındaki varlığını inanılmaz oranda artırdı. Bu açıdan bir dünya devi halini alan firma, 2019’da daha büyük hale gelmek istiyor. Yayımlanan video ise 2019 için heyecan veren 2018 yılının en önemli anlarını bir araya getiriyor. Videoda firmanın halka açılması, tanıtılan Mi 8, Mi Mix 3, Mi 8 Lite gibi modeller ve hazırlanan ev ürünleri öne planda yer alıyor. Direkt olarak şirket CEO’su Lei Jun üzerine kurulan video, Mi Fan topluluğunu da unutmuyor. Türkiye’de de sayılar artan bu topluluk, markaya Apple fanları gibi sahip çıkıyor ve destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi firmasından 2019 yılında neler geliyor?

Elbette şu an her ürün tek tek bilinmiyor. Ancak ilk aşamada Mi Mix 4 ve Mi 9 modellerinin adı geçiyor. Ortaya çıkan bilgilere göre amiral gemisi Xiaomi Mi Mix 9, 48 megapiksel bir kamera ile geliyor. Telefonun burada ya 48 megapiksel Sony IMX586 sensörü, ya da 48 megapiksel Samsung ISOCELL GM1 sensörü kullanılacağı belirtiliyor. Bu sensör dörtlü arka kamera sisteminin merkezinde yer alıyor. Firmanın Mi Mix 4 modelinin arkasına da dörtlü kamera koyacağı söyleniyor. Aynı şekilde bu modelin de 48 megapiksel bir ana kamera üzerine kurulması bekleniyor. Ortak olarak güçlerini 7 nm üretim hattından çıkan Snapdragon 855‘den alacak telefonlardan Mi Mix 4, katlanabilir yapıda karşımıza çıkabilir deniyor.