reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi Mi Mix Alpha ve geliştirme sürecinden inanılmaz detaylar

Tasarımıyla büyük ses getiren Xiaomi Mi Mix Alpha için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu sefer modelin geliştirme aşamasına bakıyoruz.

Son dönemde gördüğümüz en etkileyici akıllı telefon modellerinden Xiaomi Mi Mix Alpha, tahmin edebileceğiniz üzere kolay bir şekilde hayat bulmamış. Firmanın açıklamasına göre Alpha için tam 1.000 mühendis tam 2 yıldır çalışma yapıyormuş. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, firmanın bu model, üretmek için tam 70 milyon dolar harcama yaptığı da açıklananlar arasından dikkat çekiyor. Bu arada modelin en önemli detayı yani ekranını kimin ürettiği de belli olmuş durumda. Bünyesinde 7,92 inç boyutunda gövdeyi saran 2250×2280 piksel esnek OLED yer alan model, bu ekranı Çin merkezli Visionox firmasından alıyor. Firmanın daha önce gösterilen katlanabilir telefon prototipine de ekran sağlayan Visionox, esnek OLED konusunda Xiaomi’den gelen mühendisler ile birlikte çalışmış. Mevcut Mi Mix Alpha prototiplerinin ekran üstünde plastik kullandığını aktaran Xiaomi başkanı Lin Bin, aralık ayında satışa çıkacak son sürümlerde ise cam kullanılacağını aktarıyor. Burası tam olarak anlaşılamıyor çünkü henüz kavisli / esnek camın üretilemediği biliniyor. Ancak firma bu konuda bir sürpriz yapacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Alpha için kısa bir teknik özellik turu yaparsak

Tekrar hatırlamak adına gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden alan telefon, 12 GB RAM + 512 GB dahili depolamaya sahip. 4.050 mAh bir pil ve 40W hızlı şarj sistemiyle gelen Mi Mix Alpha modelinde, gövde yapısı nedeniyle bir kablosuz şarj bulunmuyor. 5G desteğini taşıyan cihaz, aynı zamanda dünyada bir ilke imza atarak Samsung imzalı 1/1.33 inç sensörlü 108 megapiksel kamera üstüne kuruluyor. Burada tam 12032 x 9024 piksel fotoğraflar çekebilen telefon, arkasında bu kamerayı 20 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 2x zoom sunan telefoto kamera ile destekliyor. Modelin satış fiyatı tam 2.813 dolar seviyesinde.

İlgili Video