reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi CEO’sundan önemli Mi Mix Alpha ve yeni Mi Mix açıklaması

2019’un en çok dikkat çeken akıllı telefon modelleri arasında yer alan Xiaomi Mi Mix Alpha ve yeni Mi Mix için resmi bir açıklama yapıldı.

Xiaomi Mi Mix Alpha, biliyorsunuz halen satışa çıkmayan, 2019’un en etkileyici telefonları arasında yer alıyor. 2.813 dolarlık telefondan umut kesilmişken, beklenen resmi açıklama kısa süre öne geldi. Xiaomi CEO’su Lei Jun, modelin üretime alınmayacağını açıkladı. Firmanın bu modeli bir araştırma geliştirme projesi olarak gördüğünü aktaran Jun, bu açıdan modelin satışı için kapıları tamamen kapatmış oldu. Burada Lei Jun kötü sayılabilecek bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamadan 2020’de yeni bir Mi Mix modelinin karşımıza çıkmayacağı öğrenildi. Yani uzun süredir konuşulan olası model Mi Mix 4 için 2021’in beklenmesi gerekecek. Ancak modelin buna değeceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Alpha için kısa bir özet yaparsak

7,92 inç esnek OLED ekranlı telefon, 12 GB RAM + 512 GB dahili depolamaya sahip. 4.050 mAh bir pil ve 40W hızlı şarj sistemiyle gelen Mi Mix Alpha modelinde, gövde yapısı nedeniyle bir kablosuz şarj bulunmuyor. 5G desteğini taşıyan cihaz, yukarıda da gösterdiğimiz üzere Samsung imzalı 1/1.33 inç sensörlü 108 megapiksel kamera üstüne kuruluyor. Burada tam 12032 x 9024 piksel fotoğraflar çekebilen telefon, arkasında bu kamerayı 20 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 2x zoom sunan telefoto kamera ile destekliyor.

İlgili Video