reklamı kapat

POPÜLER

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Türkiye için gün sayıyor

Motorsporları sevenlerin her yıl merakla beklediği Dünya Ralli Şampiyonası, bu sene Türkiye etabı ile heyecanı bir üst seviyeye çıkartacak.

Ralli sporları hemen hemen her otomobil sever için ilgi çekici olmuştur. Asfalt pistlerin dışında toprak yollarla buluşan güçlü otomobil adeta bir görsel şölen oluşturuyor. Bu tip yarışların en büyüğü sayılabilecek Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) koronavirüs salgını sebebi ile bir süredir ara halindeydi. Salgının etkini kaybetmesi ile etaplar tekrar başlayacak.  Şampiyonanın Türkiye bacağı ise Muğla’nın Marmaris ilçesinde  24-27 Eylül’de yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı; “Türkiye Rallisi organizasyonunun, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bu projede emeği geçen tüm Devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bir kez daha ülkemizin gücünü tüm Dünya’ya göstermek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız.” dedi.

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Türkiye etabında salgın önlemleri alınacak

WRC Promoter CEO’su Jona Siebel de T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOSFED’e teşekkür ederek. “Marmaris, pandemi sonrasında alınan önlemler doğrultusunda, tüm katılımcı ve seyircilerin keyifle ve güvenle seyahat edebilecekleri popüler bir tatil beldesi. Organizasyon Covid-19 protokolleri ile birlikte yürütülecek,güvenli bir ortam oluşturmak için Türkiye’nin sağlık yasalarına uygulanacaktır.“ açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

Sony imzalı bir otomobil olduğunu biliyor muydunuz?