reklamı kapat

POPÜLER

taksi

Rekabet zamanı; taksi puanlama dönemi geliyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi şoförlerine bundan böyle puanlama yapılacağını ve bu sayede bir rekabet başlayacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yürürlüğe koymaya hazırlandığı yeni taksi projesinin ardından tartışmalar sürüyor. Bu projeyi destekleyenler olduğu kadar gerçekleşmesini istemeyenler de var. Hali hazırdaki taksici esnafını yaralayacağını düşünen taksici esnafı, eksiklerini tamamlamaya çalışıyor. Son gelen açıklamalara göre taksilere bir puanlama sistemi gelecek. Kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi başlıklar altında bir mobil uygulama ile sürücüler puanlanacak. Böylece hem bir rekabet oluşması hem de taksilerin hizmet kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taksi puanlama sistemi üzerine çalışmalar devam ediyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Bu süreçte Özel Tüketim Vergisi teşviki sektörümüz için tekrar gelirse 270 milyon liralık araç alımı yapıp araç parkını yenileyerek sezonu açmak istiyoruz. ÖTV teşviki ile sektör her sene üç bin araç yenilenir. Doğrudan 250 bin kişi buradan ekmek yiyor. Her gün 800 bin taşıma yapıyoruz. Bu gerçekler ışığında araçlarımızı da yenileyerek müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz. Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Sony imzalı bir otomobil olduğunu biliyor muydunuz?