reklamı kapat

POPÜLER

taksi

Taksiciler Odası’ndan açıklama; zamlar beklentinin altında

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’ndan taksi ücretlerine yapılan zam hakkında bir açıklama geldi. Buna göre zamlar beklentinin altında kaldı.

İstanbul halkı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun duyurduğu yeni taksi projesini uzun süre konuştu. Projeye göre 6 bin yeni taksi trafiğe dahil olacaktı. Kiraya verilecek bu taksiler belediyenin malı olarak sayılacaktı. Araçlardan sürücülere kadar tüm kriterler belediyenin denetiminde olacaktı. Böylece şikayetlerin de önüne geçilmiş olunması hedeflenmişi. Ancak proje UKOME tarafından reddedilmişti. Taksi konusu bu sefer yapılan zamlar ile tekrar gündeme geldi. %11 olarak uygulanan zamlar sonrası açıklamalar da geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taksiciler Odası’nın zam talebi yüzde 25 oranıydı

 İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Bugün burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yaptığı UKOME toplantısında ulaşım araçlarına taksiye, taksi dolmuşa ve minibüs ücretlerine yüzde 11 oranında zam yapıldı. Biz ulaşım sektörü esnafı olarak bu zam bizim için çok az. Normal giderlerimiz yüzde 40 oranında arttı. 16 ay önce taksimetre ücretlerine, minibüs tariflerine, taksi dolmuş ücretlerine zam yapılmıştı. 16 aylık bir zaman diliminden sonra büyükşehir belediyemizin yüzde 11 oranında bugün ulaşım tarifelerine zam yapmasına az bulduk. Bizim talebimiz yüzde 25 oranındaydı. Takdir heyetin. Karara saygılıyız. Komisyon oy çokluğu ile karar verdi. Yüzde 11 oranında zam yapıldı.

Biz M plakalı minibüslerin, taksiye dönüşümünü uygun bulmuyoruz. Hukuka aykırı, kanuna aykırı. Bu komisyonda savunmamızı da yaptık. Komisyon başkanımız, genel sekreterimiz oylamaya sundu. Oy çokluğu ile reddedildi. Lehimize olan bir karardı. Sonuçtan memnunuz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yakında hayat bulacak neredeyse 1.900 beygirlik elektrikli