reklamı kapat

POPÜLER

taksi

İstanbul’da taksi tartışmaları sürüyor; UKOME’den yeni karar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun taksi projesini açıklamasının ardından UKOME’den yeni bir karar daha çıktı

Bugünlerde İstanbul halkı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun duyurduğu yeni projesini bir kez daha gündeme getirdi. Projeye göre 6 bin yeni taksi trafiğe dahil olacaktı. Kiraya verilecek bu araçlar belediyenin malı olarak sayılacaktı. Araçlardan sürücülere kadar tüm kriterler belediyenin denetiminde olacaktı.

Böylece şikayetlerin de önüne geçilmiş olunması hedeflenmişti. Üzerine çalışılan bu proje bir çok kesimi mutlu etse de taksini esnafı aynı fikirde değildi. Bir kez red yiyen proje için toplantı tekrarlandı. Ancak IBB’nin teklifi yine red edildi. Bu sefer 1000 yeni taksi teklifi UKOME meclisinde kabul görmezken 750 minibüs ve 250 dolmuşun, taksiye dönüştürülme projesi ise kabul edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İBB yeni taksi hedeflerinden vazgeçmeyecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbulluların ve şoför esnafının sorunlarının çözümüne yönelik UKOME’ye sunduğumuz 750 minibüs ile 250 dolmuşun taksiye dönüşümünü içeren teklif kabul edilmiştir. İstanbul’a hayırlı olsun..

Israrla ve inatla tekrar etmeye devam edeceğim ki, düzenlediğimiz, ölçtüğümüz, biçtiğimiz, tasarladığımız ve 5 bin araç ihtiyacı olduğunu bildiğimiz bu şehirde, bunu İBB layıkıyla da işletebilir. Bu bir regülasyon görevi oluşturur. Bu sistem diğer taksileri de bu sisteme çeker ve onları da sisteme katar. Hiçbir zaman esnafta, şoförde, plaka sahibi de mağdur olmaz. Bu sayede herkes kazanır.”

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın