reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Bu kez planlı; Toyota Türkiye’den üretimi durdurma açıklaması

 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle üretimi durduracağını açıkladı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 – 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında tatile giriyor. Fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu periyotta yıllık ücretli izinlerini kullanırken, fabrikada yalnızca bakım çalışmalarında görevli personel bulunmaya devam edecek. Haberin duyulmasının ardından bu durdurmanın planlı olması oldukça sevindirici.

Çünkü hatırlarsanız bir çok otomobil üreticisi çip krizi sebebi ile üretimlerine ara vermişti. Tam olarak ne zaman çözüleceği belli olmayan bu sorun sektörde ciddi kaygı yaratıyor. Neyse ki Japon üreticinin şimdilik böyle bir sorunu bulunmuyor. Üretim bakım çalışmalarının ardından aynı şekilde devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, Türkiye’deki üretimi ile dikkat çekiyor

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılında 247 bin adet araç üreterek bunun 197 bini ihraç etmeyi hedefliyor. 2021 ve gelecek yıllarda da yüksek kaliteli araçlarımızın yanında verimlilik, güvenlik, çevre ve diğer üretim faktörlerini de fabrikamızda en üst seviyede tutmaya devam ediyor.

Üretiminin yüzde 90’ını dünyanın 150’yi aşkın ülkeye ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, halen 5500 kişilik istihdamı ve 2.27 milyar $ değerinde toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni Volkswagen Golf