reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina Battista

1.877 beygir elektrikli otomobil Pininfarina Battista için önemli açıklama [Video]

Performans canavarı elektrikli otomobil Pininfarina Battista için üretime yönelik önemli bir açıklama yapıldı. Model için işler yolunda.

Tanıtılmasının üstünden neredeyse 1 yıl geçen son dönemde gördüğümüz en güçlü elektrikli otomobil Pininfarina Battista, henüz satın alan şanslı kişilere gitmiş değil. Çünkü araç henüz üretime alınmadı. Ancak bu önümüzdeki dönemde değişiyor. Yapılan resmi açıklamaya göre modelin geliştirme süreci altı ay içerisinde bitiyor. Satın alınan ilk 150 aracın ise 2020 sonunda satın alanlara gönderileceği aktarılıyor. Gerçekten harika bir tasarımı bulunan tamamen elektrikli otomobil, kısaca hatırlamak gerekirse tasarımı kadar performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Araç tam 1.877 beygir güç üretiyor. Bu gerçekten inanılmaz bir performans anlamına geliyor. 2.300 nm tork üreten Battista, maksimum 350 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ise 2 saniyeden daha kısa sürede çıkabilen Pininfarina Battista, açıklandığı kadarıyla 120 kW pil üzerine kuruluyor. Bu pille 450 km menzili bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, önündeki LED aydınlatmayla da kendisine baktırmayı biliyor.

Pininfarina Battista
Pininfarina Battista
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina Battista oldukça pahalı bir süper elektrikli otomobil

Modelin 2.25 milyon dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan aracın prototip sürümünü şu an satın alanlar test edebiliyor. Bu kişiler Formula E pilotu Nick Heidfeld ile piste çıkarak aracın limitlerini görebiliyor. Bu arada modelin üretim versiyonu önümüzde ay tanıtılacak deniyor. İlk tanıtımı yapılan sürüm üstüne ciddi altyapı farklarının olacağı gelen bilgiler arasında.