reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario

1.877 beygirin en özel hali: Pininfarina Battista Anniversario [Galeri]

Performans canavarı elektrikli otomobil Pininfarina Battista için tanıtımı yapılan özel sürümü “Anniversario” tanıtıldı. İşte nefes kesen detaylar;

Tanıtılmasının üstünden neredeyse 1 yıl geçen son dönemde gördüğümüz en güçlü elektrikli otomobil modellerinden Pininfarina Battista, hatırlarsınız en son üretime giriyor haberleriyle gündeme gelmişti. Yapılan resmi açıklama ile modelin geliştirme sürecinin altı ay içerisinde biteceği, satılan ilk 150 aracın ise 2020 sonunda müşterilere gönderileceği aktarılmıştı. Gerçekten harika bir tasarımı bulunan tamamen elektrikli otomobil, markanın 90. yıl dönümüne özel yeni tanıtılan Anniversario sürümü ile çıtayı biraz daha yükseltti. Sadece 5 adet üretilecek ve 2,6 milyon euro fiyat etiketiyle satılacak Anniversario, farkını “Furiosa” performans paketi ile koyuyor. Bu paket gövdede yapılan değişiklikler ile aracı daha aerodinamik ve açık şekilde kışkırtıcı hale getiriyor. Özellikle iki parça rüzgarlığı ve etkisi çok daha iyi hale getirildi denilen özel sürüm, birkaç hafta süren bir süreç ile özel olarak elle boyanıyor açıklaması yapılıyor. İçerisinde özel birçok dokunuş taşıyan Anniversario, zaten etkileyici olan Battista‘yı daha da ilgi çekici hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina Battista Anniversario elektrikli otomobil için performans değerleri nasıl?

Burada yeni bir detay karşımıza çıkmıyor. Araç orijinal Battista gibi tam 1.877 beygir güç üretiyor. 2.300 nm tork üreten Battista Anniversario, maksimum 350 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ise 2 saniyeden daha kısa sürede çıkabilen otomobil, açıklandığı kadarıyla 120 kW pil üzerine kuruluyor. Bu pille 450 km menzili bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, önündeki LED aydınlatmayla da kendisine baktırmayı biliyor.

İlgili Video