reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ferrari

Ferrari’den “şaşırtıcı” elektrikli otomobil açıklaması

İtalya merkezli dev otomobil üreticisi Ferrari, kısa süre önce gerçekten şaşırtan bir elektrikli otomobil açıklaması yaptı.

Advertisement

Dünyanın en özel otomobillerine imzasını atan firmalardan Ferrari, biliyorsunuz şu an bir tamamen elektrikli otomobil modeline sahip değil. Bunun yakında da değişmesi beklenmiyor. Çünkü şirketin önemli isimlerinden Enrico Galliera‘nın açıklamasına göre mevcut pil teknolojileri bir süper elektrikli bir otomobil için henüz uygun değil. Galliera, Ferrari’nin 2025’den önce bir tamamen elektrikli otomobil hiper / süper otomobil üretmeyeceğini aktarıyor. 2025’e kadar pil teknolojilerinin firmanın beklentilerini karşılayabilecek düzeye gelemeyeceğini düşündüklerini belirten Galliera, bu konuda gerçekten şaşırtıyor. Çünkü şu an pazarda gerçekten inanılmaz Pininfarina Battista gibi hiper elektrikli otomobiller bulunuyor. Bu açıdan firma elektrikli geleceğe biraz karamsar bakıyor ve rakipler karşısında geç kalacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari söyleminin yalanlayan araç Pininfarina Battista neler sunuyor?

Pininfarina Battista tam 1.877 beygir güç üretiyor. 2.300 nm tork üreten Battista Anniversario, maksimum 350 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ise 2 saniyeden daha kısa sürede çıkabilen otomobil, açıklandığı kadarıyla 120 kW pil üzerine kuruluyor. Bu pille 450 km menzili bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, önündeki LED aydınlatmayla da kendisine baktırmayı biliyor.

İlginizi Çekebilir

Bugatti’yi kolunuza getiren inanılmaz saat