reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

Ferrari, sahte ürünlere karşı ciddi bir mücadele veriyor

Dünyanın en özel otomobil markaları arasında yer alan Ferrari, yapılan paylaşıma göre sahte ürünlere karşı ciddi bir mücadele veriyor.

Ferrari’nin resmi X hesabından geçtiğimiz günlerde, “Ferrari dünyanın en çok arzulanan markalarından biri olabilir, ancak bunun bir dezavantajı var – sahte ürün yaratma girişimleri. Markamızın ve ürünlerimizin özgünlüğüne her zaman derinden bağlı olduk.” açıklamasına sahip bir paylaşım geçildi. Bu paylaşım kapsamında verilen bilgiye göre şirket 2023 yılında üç farklı sahte aracı tespit etti ve yok etti. Paylaşımda, 17 binden fazla sahte çantayı, 30 binden fazla parfümü, 17 binden fazla ayakkabıyı, 91 binden fazla gözlüğü ve 57 binden fazla cüzdanı tespit ederek ortadan kaldırdıklarını açıklayan marka, 2023 toplamında 400 binden fazla sahte ürün imha ettirmiş. Ferrari takipçilerini düzenlediği bir ödül projesi aracılığıyla sahtecilik faaliyetlerini bildirmeye teşvik etmeye çalışıyor. Şirket bu aralar ise ilk tamamen elektrikli otomobil modeliyle sık sık ses getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reuters haber ajansının spesifik olarak 535 bin dolar/500 bin euro başlangıç fiyatı açıkladığı elektrikli süper otomobil, eğer iddia edilen fiyat doğruysa elektrikli otomobil pazarındaki en pahalı modellerden birisi olacak. İlk elektrikli aracı ve aynı zamanda içten yanmalı motora sahip yeni modelleri için Maranello’da yeni bir fabrika kuracağı söylenen şirket, iddiaya göre yeni üretim hatlarını üç ila dört ay içinde tamamen faaliyete geçirmek istiyor. Yeni tesis ile yıllık üretim kapasitesini 20 bin araca kadar çıkaracak Ferrari, Reuters’e göre şimdiden ikinci tamamen elektrikli modeli üzerinde de planlar yapıyor. İlk elektrikli model için bundan önce ise bir ses haberi gündeme gelmişti.

Ferrari, elektrikli aracını sessiz bir seçenek olarak yollara çıkarmayacak. Elektrikli otomobillerin de bir motor sesi olması gerekiyor, birçok ülke güvenlik nedeniyle bunu zorlu kılıyor. Ayrıca motor sesinin sürücüler için de büyük bir önemi bulunuyor. Dönem değişmesine rağmen sürücüler o gürültüyü duymak istiyor; firmalar da bunun farkında olduklarından elektrikli araçları sessiz bırakmak istemiyor. Bu konuda İtalya merkezli süper otomobil üreticisi Ferrari de uzun yıllardır aktif olarak çalışmalar yapıyor. Süreç için bazı patentler aldığı aktarılan firma, ilk tamamen elektrikli aracını 2025 yılının sonunda satışa sunmak adına çalışıyor. İlgi çeken bu araç için yapılan yeni açıklamalarda ise ses tarafına odaklanılıyor.  Ferrari’nin Ürün Pazarlama Müdürü Emanuele Carando, modelin kendine has özel bir motor sesine sahip olacağını söylüyor.

https://twitter.com/Ferrari/status/1808858970380988567/photo/1

Ferrari planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER