reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron saat

Bugatti Chiron’un W16 motorunu kolunuza getiren saat [Video]

Jacob & Co tarafından sınırlı üretim adetleriyle meraklılarının beğenisine sunulacak Bugatti Chiron saati, aktif motor parçalarıyla kendisine hayran bırakıyor.

Otomobil markalarıyla saat üreticilerinin ortaklıkları çok yabancı olduğumuz bir durum değil. Ağırlıklı olarak premium sınıfta yaşanan bu örnekler arasına eklenen son isimi Bugatti Chiron oldu. Amerika merkezli şirket Jacob & Co tarafından sınırlı üretim adetleriyle meraklılarının beğenisine sunulacak olan saat tasarımı şimdiye kadar gördüğümüz en etkileyici Tourbillon saatlerinden birini ortaya çıkardı. Bugatti Chiron Tourbillon olarak adlandırılan saatin geliştirme sürecini yaklaşık bir yılda tamamlayan marka safir kristal gibi değerli taşlardan faydalandı. Tasarımın merkezinde ise Fransız hiper otomobilin W16 motor bloğunun küçük bir versiyonu var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Chiron Tourbillion modelinde motor bloğunun ince detayları karşımıza çıkıyor

Saat tasarımının içerisinde yer alan bu olağanüstü ayrıntılı küçük motor bloğunda, aktif bir krank mili tasarımı karşımıza çıkıyor. Oynayabilir bu yapı sayesinde yukarı ve aşağı hareket eden 16 minyatür piston da adeta motorun çalışma prensibine canlı tanık olmaya olanak tanıyor. Jacob & Co’ya göre özel olarak tasarlanan bu krank mili, kendisi tarafından şimdiye kadar üretilmiş en küçük ve en karmaşık saat parçalarından biri. Parçaların işleyişi sağ kronun itilmesiyle etkinleştiriliyor ve yaklaşık 20 saniye sürüyor. İşleyiş içerisinde iki küçük turbo da meraklılarının ilgisini çekecek parçalardan olacak. Saat ürecicisi saatte kullandığı kadran ve yayların renginin özelleştirilebilir olduğunun da altını çiziyor. Kasanın dış bölümünde küçük bir Bugatti logosu da es geçilmeyen parçalar arasında.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C