reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Bugatti Chiron

Güç, teknoloji, cesaret: Bugatti Chiron’u 417 km/s hıza çıkarken izleyin

Otomobil pazarının ulaştığı son noktalardan birisi olan Bugatti Chiron için 417 km/s hıza çıkışı gösteren bir video paylaşıldı.

Bu direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video Radim Passer tarafından YouTube üzerinden paylaşıldı ve çok büyük ses getirdi. Bu videoda Bugatti Chiron ile Alman otobanına giriliyor ve tam 417 km/s hıza çıkılıyor (GPS verisi). Araç bu inanılmaz hıza ulaşma konusunda hiç zorlanmıyor çünkü akıl almaz güçte bir kalbe sahip. Yaklaşık 3 milyon dolarlık aracın merkezinde 8 litrelik dört turbolu W16 motor yer alıyor ve bu tam 16 silindirli motor 7 ileri çift kavrama şanzıman ile destekleniyor. 1.500 beygir güç üreten makine, güç konusunda gerçek anlamda nefes kesiyor.

Bu video çekildiği konum (Kaynaklara göre Berlin ve Hannover arasındaki 6 millik bir düz bölümde) itibarıyla yasadışı sayılmıyor ancak yine de Almanya’da tepki çekmiş durumda. Almanya Ulaştırma Bakanlığı, bu denemenin çok tehlikeli olduğunu ve başkalarına zarar verme riskinin çok yüksek olduğunu aktarıyor.

Bakanlık elbette bu konuda sonuna kadar haklı çünkü 417 km/s hızda yaşanacak en ufak bir sorun ya da hata, sadece Bugatti Chiron içerisindekilerin değil yoldaki diğer sürücülerin de hayatını kaybetmesine neden olabilirdi. Bakanlık bu tarz denemelerin kişilere örnek olmasını istemiyor ancak YouTube’da buna benzer yüzlerce video bulunuyor.

Bu videoların çoğunda 400 km/s hıza çıkılmıyor ancak 300 km/s hızlarda çekilen içerikleri bulmak hiç zor değil. 300 km/s gibi yine inanılmaz yüksek hızların da çok tehlikeli olduğunu açık olarak kabul etmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın