reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli otomobil Pininfarina Battista

1.877 beygirlik elektrikli otomobil Pininfarina Battista için üretim başladı [Video]

Performans canavarı elektrikli otomobil Pininfarina Battista için üretime yönelik beklenen adım sonunda atılmaya başlandı.

Gördüğümüz en güçlü elektrikli otomobil modelleri arasında yer alan Pininfarina Battista, halen satın alan şanslı kişilere gitmiş değil. Ancak bu durum artık en sonunda değişecek. Çünkü firma 2019 yılında tanıtılan aracın ilk 150 örneğini üretmeye başladı. İtalya merkezli olarak üretime başlayan firma, aktarıldığı kadarıyla her aracı hattan indirmek için 10 hafta (Özel sürüm 18 hafta) ve 1.250 saat işgücü harcıyor. Yapısı gereği normal araçlar gibi robotların kullanıldığı büyük bir seri üretim hattına sahip olmayan ve çok sayıda özelleştirme seçeneği sunulan Battista, kışkırtıcı tasarımından çok teknik detaylarıyla öne çıkıyor. Araç, üzerinden geçmek adına tam 1.877 beygir güç üretiyor.

2.300 nm tork değerine sahip olan Battista, maksimum 350 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ise 2 saniyeden daha kısa sürede ulaşabilen Pininfarina Battista, açıklandığı kadarıyla 120 kW pil üzerine kuruluyor. Bu pille yaklaşık 500 km menzili bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, elbette ucuz bir seçenek değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin sadece ultra zenginleri odak noktasına alan tam 2,25 milyon dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. İtalya’dan üretilen en güçlü elektrikli spor otomobil modeli olan Battista için birden fazla satış sonrası destek paketi sunulacak. Bu paketlerden bir tanesi aracın pil ve motor garantisini 10 yıla kadar uzatacak.

Elektrikli otomobil Pininfarina Battista için bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın