reklamı kapat

POPÜLER

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet için yeni detaylar ve video paylaşıldı [İzle]

Motosiklet pazarının efsane isimlerinden Triumph, elektrikli motosiklet pazarında da ses getirecek. Triumph TE-1 için yeni detaylar geldi.

Triumph, gerçekten çok uzun süredir Williams Advanced Engineering ile beraber bir elektrikli motosiklet geliştiriyor. Triumph TE-1 adındaki bu firma ve sektör için önemli motosiklet, bizim gündemimize en son sürüşe hazır hale gelen son prototipi ile gelmişti. Bu motosikletin arkasında Williams yanında Integral Powertrain ve WMG University of Warwick desteği de yer alıyor. Tasarımda geleneksel çizgiden sapmayan motosiklet, genel olarak kışkırtıcı görünüyor ve artık teknik biraz daha detaylanmış durumda. Yapılan güncel paylaşıma göre Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modelinin kalbinde “maksimum” 130 kW (174 beygir / 109 Nm tork) güç verebilen bir elektrik motoru yer alıyor. Bu motor ile motosikletin 0’dan 100 km/s hıza 3,6 saniyede çıkabildiği açıklanıyor. Motosiklet 160 km/s hıza ise 6,2 saniyede ulaşabiliyor.

Integral Powertrain imzalı bu motorun kendi entegre soğutma sistemi bulunuyor. Yine kendi soğutması bulunan Williams Advanced Engineering imzalı bir pil paketi üzerine kurulan Triumph TE-1, 0’dan yüzde 80 doluluğa 20 dakika altında ulaşabilecek bir şarj altyapısıyla geliyor ve firmaya göre yaklaşık 160 km kadar menzil getiriyor. Menzil değeri elbette kullanım ve yol şartlarına göre ciddi şekilde değişebiliyor. Toplam gövde ağırlığının 220 kg seviyesinde olduğu aktarılan motosiklet, çok yüksek performans sunan Brembo frenler ile kontrol altında tutuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz tam olarak ne zaman satışa sunulacağı açıklanmayan Triumph TE-1 elektrikli motosiklet, açık olduğu üzere herkesin rahat şekilde ulaşabileceği bir iki tekerlekli eğlence makinesi olmayacak. TE-1 için gerçekten çok yüksek bir rakamın isteneceği düşünülüyor. Firma motosikleti mükemmelleştirmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili

İLGİLİ HABERLER