reklamı kapat

POPÜLER

Vahşi güzel: Triumph Bonneville Bobber [Video]

Triumph, Bobber model tutkunları için tasarladığı Bonneville Bobber, kendi klasmanında referans sayılabilecek karakteristik özelliklere sahip.

İngiltere‘nin en büyük motosiklet üretecisi Triumph, Bobber hayranlarının yüzünü güldürecek yeni modelini resmi olarak kullanıcıların beğenisine sundu. Bonneville Bobber‘a yeni modellerinde yer verdiği geliştirilmiş iskelet ve süspansiyon sistemini entegre eden Triumph, retro tasarımı günümüz teknolojisiyle harmanlayarak adeta koleksiyonluk bir model ortaya çıkarmış. Triumph’un en yeni modeli Bonneville Bobber’da standart Bonneville T120‘de yer alan 1.200cc’lik su soğutmalı motor görev yapıyor.

triumphbonnevillebobber3
Bonneville Bobber, retro tasarımıyla birlikte oldukça karakteristik özelliklere sahip. Triumph’ın “Swing-cage” adını verdiği koltuğu, modeli seleflerinden ayıran özellikler arasında. 690 milimetreye kadar aşağıya veya yukarıya ayarlanabilen koltuk, Coilover süspansiyon sistemi ile destekleniyor. Motosiklet dahilinde yer alan ABS, elektronik çekiş ve kalkış sistemi gibi özellikler sürüş deneyimini güvenlik ile harmanlayan faktörlerden. Bu sistemlerle birlikte sunulan “Yol” ve “Yağmur” sürüş modu, farklı hava şartlarına göre motorun sürüş karakteristiğinde değişiklik sunuyor.

triumphbonnevillebobber2
Standart Bonneville T120’den daha uzun bir aks mesafesine sahip olan Bonneville Bobber’da Avon Cobra‘nın özel ürettiği lastikler yer alıyor. Retro tasarım hatları oldukça hoş jantlarıyla tamamlanan Bobber’ın ön tarafta 16 inç olarak belirlenen büyüklük arka tarafta 19 inç olarak tercih ediliyor. Triump, Bonneville Bobber için sonradan satın alınabilecek aksesuar seçeneklerinde de bir hayli cömert davranmış. Yükseltilmiş gidon, far çerçeveleri ve LED göstergeler başta olmak üzere 150 farklı opsiyonu motosiklete sonradan eklemek mümkün. Henüz fiyatı ile alakalı kesin bir rakam belli olmasada Bonneville Bobber’ın standart model olan Bonneville T120’nin 12.000 dolarlık fiyatında daha fazla bir etiket ile satılması bekleniyor.

VİDEO