reklamı kapat

POPÜLER

CCM Spitfire Bobber

Serinin üçüncü üyesi, vintage tasarımı sürücüsüne özel asfalta indiriyor: CCM Spitfire Bobber

Geçtiğimiz yıl içerisinde iki yeni üye kazanan aile, CCM Spitfire Bobber ile modern dokunuşları klasik hatlarla sadece sürücü odaklı sunuyor.

2017’nin ilk dönemleri içerisinde motosiklet dünyasına dahil olan İngiltere merkezli CCM, giriş yaptığı Spitfire serisiyle kısa sürede ilgi çekmeyi başardı. İlk versiyonun satışa sunulmasının ardından motosikleti bir seriye döndüren marka, modeli Scrambler olarak güzel ve yerinde dokunuşlarla yeniden yorumladı. Üretim sürecinin tamamen el ile gerçekleştirilmesinden ötürü modellerini ortalama 150 adet ile sınırlayan CCM, şimdi de aileye üçüncü üye olarak Spitfire Bobber‘ı dahil ediyor. Klasik bobber hatları üzerine tasarlanan tek kişilik motosiklette 600cc‘lik makineye yer veren ekip, Triumph’ın ikonik Bonneville Bobber modelini akıllara getirmeyi başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modern sadelik

Montaj sürecinin yanı sıra çelik şasi gibi temel altyapısı da tamamen el işçiliğiyle üretilen CCM Spitfire Bobber’da kullanılan motor 55 beygir güç ve 58 Nm tork değerleri üretiyor. Bu motorun önceki versiyonlarda kullanılanlarla birebir aynı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Tek silindirli yapıda olan bu motoru altı ileri değerli şanzımanla kombin eden CCM mühendisleri soğutma kısmında ise sıvı soğutma yapısına yer veriyor. Modelin teknik kısmından sonra bizleri karşılayan diğer tüm noktalarında ise Cafe Racer formunu da akıllara getiren hoş seçimler var. Karbon fiber çamurluk ve LED aydınlatma gibi teknolojik parçalarla donatılan modelde Brembo ve Ohlins fren sistemi, deri çanta ve ek karbon gövde parçaları opsiyonel olarak satın alınabilecek. Yurt dışında 13.930 dolarlık başlangıç fiyatıyla sunulacak olan CCM Spitfire Bobber’ın sipariş süreciyle ilgili detayları resmi site üzerinden inceleyebilirsiniz.