reklamı kapat

POPÜLER

Küçük İngiliz için çamurlu yolları keşfetme vakti: CCM Spitfire Scrambler

El işçiliği ve özel tasarımıyla sınırlı üretim modeller arasında son zamanların ilgi gören markalarından birisi olan CCM büyümesini Spitfire’ın yeni versiyonuyla sürdürmek istiyor.

El yapımı özel motosikletleriyle akıllarımızda yer edinen İngiltere merkezli CCM‘in merakla beklenen yeni projesi nihayet kendini gösterdi. Geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Spitfire standart ile karşımıza çıkan marka Spitfire Scrambler ile birlikte özgün tasarımına çok daha dinamik bir yapı katıyor. Şubat ayında karşımıza çıkan standart versiyondan tasarım yönüyle biraz daha “vahşi” bir yapıya sahip olan Scrambler retro motosiklet tutkunlarının dikkatini çekebilecek bir yapıya sahip. Teknik değerleriyle de standart versiyondan ayrılan model Off-road kabiliyeti açısından da kullanıcısını memnun edecek gibi gözüküyor.


Spitfire’da da kullanılan, tamamen el yapımı çelikten meydana getirilen kafes gövdeye sahip olan Scrambler’da en büyük farklardan birisinin yukarıda konumlandırılan çift çıkışlı egzozlarda olduğunu söyleyebiliriz. Arazi kullanımları dikkate alınarak yapılan bu değişiklik tamamen yenilenen süspansiyonlarla birlikte motosikletin yükselik değerinde de hatırı sayılır geliştirme görüyoruz. 19 inç önde 17 inç arkada olmak üzere off-road lastikleriyle gelen versiyonun toplam ağırlıysa 123 kilogram olarak veriliyor. Scrambler bu değeriyle standart versiyondan yaklaşık 2,5 kilogram daha ağır.

Standart versiyonda olduğu gibi güç ünitesi ayağında tek silindire sahip su soğutmalı 600cc hacimli makinenin kullanıldığı Scrambler motoruyla toplamda 55 beygir güce ve 58 Nm tork değerlerine sahip. 150 adetlik üretim rakamıyla şubat ayında tanıtımı yapılan Spitfire’ın tüm modellerini bir hafta içerisinde satan CCM ekibi serinin üretim rakamlarını artırmayı hedeflerden Scrambler bu proje için önemli bir rol üstleniyor. Yurt dışında 8,995 sterlin etiket fiyatıyla satışa sunulacak olan Scrambler’in üretimine 2017’nin son çeyreğinde başlanacak.